Blog Yazılarımız

Bugün Çalışma Planı Yarın Tatil Planı Yapın!“Yurtdışına tatile çıkmak istiyorum fakat İngilizce konuşamadığım için çekiniyorum.”

“Acilen kendimi ifade etmeyi öğrenmem lazım.”

Planlı ve programlı bir çalışmayla bunları yapmak daha kolay olacaktır. İngilizce öğrenme sürecinde öncelikle bir hedef belirlemek önemlidir. İngilizceyi neden öğrenmek istediğinizi bilirseniz daha başarılı olabilirsiniz. Öğrendiğiniz gramer yapısı ve kelimeleri ihtiyacınıza göre kullanmak için cümleler kurmak ve belirli bir bağlamda kullanmak öğrenme sürecinizi hızlandıracaktır.

Günlük konuşma dilinde işinize yarayacak kelimeler ve gramer yapılarını daha da pekiştirmek için kendinize bir plan yapmak amacınıza daha hızlı ulaşmanızı sağlayacaktır. Mesela havaalanında kullanacağınız cümle yapılarına yönelik bir çalışma planı yapmak İngilizceyi günlük hayatınızda kullanmayı kolay hale getirecektir.

Öğrendiğiniz kelimeleri kullanım yerlerine göre gruplandırıp değişik cümleler kurmak hem size pratiklik kazandıracak hem de öğrenilen bilgiyi içselleştirmenizi sağlayacaktır.30-11--0001
Yazan : Mehtap Çal

Referanslarımız