Blog Yazılarımız

İngilizce Konuşa Konuşa…Dil öğrenmenin en büyük nedeni onu hayatımızın bir bölümünde uygulayacak olmamızdır. Kısacası İngilizce iletişim için öğrenilir. Genel anlamda yabancı dil öğrenim sürecinde dinleme, okuma ya da yazma aktivitelerinde gösterdiğimiz girişimciliği konu konuşma olduğunda gösteremiyoruz ve endişeleniyoruz. Konuşma; yazma, okuma ya da dinleme gibi diğer beceriler ile doğru orantılıdır ve birinin ilerlemesi diğerinin ilerlemesine yardımcı olmaktadır.

Konuşmamızı geliştirmemiz için ise İngilizceyi günlük hayatımıza adapte etmemiz gereklidir. Arkadaşlarımız ile İngilizce konuşmak ya da anadili İngilizce olan arkadaşlar edinmek bunun için çok önemlidir. Ne kadar çok konuşursanız, o kadar hızlı düşünür ve hızlı konuşursunuz.

Her zaman konuşulacak bir konu vardır ve konuşmak için karşınızdakinden bir adım beklemeyin. Etrafınızda gördüğünüz herhangi bir şeyden dahi konu açabilirsiniz. Karşınızdaki insanın konuşmalarından anlamıyorsanız ya da cümle içinde anlamını bilmediğiniz kelimeler varsa hiç acele etmeden ve telaşa kapılmadan sohbet genelinden kelimelerin anlamlarını tahmin etmeye çalışın. Karşınızda ki insanın konuşmalarını anlamamak ya da kendinizi istediğiniz gibi ifade edememek umudunuzu kırmasın. Nasıl ki kendi anadilimizde konuşurken hatalar yapıyorsak, İngilizce konuşurken de hata yapmamız çok doğaldır. Bu hataları en aza indirmek ve daha akıcı İngilizce konuşmak için bir yerden başlamanız lazım ve ne kadar erken başlarsanız o kadar başarılı olursunuz.30-11--0001
Yazan : Funda Astarlıoğlu

Referanslarımız